Okres dojrzewania to niewątpliwie czas burzliwy, w którym nastoletnie osoby przeżywają swoje trudności często w spotęgowany, wyjątkowy sposób. To czas kształtowania się tożsamości, zmian fizjologicznych, hormonalnych i emocjonalnych. Bywa, że nastolatek z trudnościami, z którymi się zmaga pozostaje sam, czuje się wyobcowany, niezrozumiany.

Psychoterapia to szansa dla tych młodych osób i ich rodziców, by móc zrozumieć to co dzieje się z nimi w tym ważnym i wyjątkowo trudnym czasie, to szansa na przejście przez ten czas pod okiem profesjonalisty.

Terapia Młodzieży Warszawa - Jak wygląda?

Na pierwszą konsultację z psychologiem nastolatek zapraszany jest z rodzicem/opiekunem. Spotkanie trwa 60 minut i pozwala wspólnie z psychologiem, nastolatkiem i opiekunem nakreślić problem, z którym się młoda osoba zmaga. To rozmowa przeprowadzona w atmosferze pełnej zrozumienia oraz bezpieczeństwa. 


Na następne spotkania/sesje z psychologiem dla młodzieży, zazwyczaj, zaproszony jest już sam nastolatek/nastolatka. Z rodzicem wcześniej uzgadniane są zasady uczęszczania przez dziecko na sesje.
Psychoterapia dzieci młodzieży odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu, sesja trwa około 50 min. Rodzice mają prawo konsultowania się z psychologiem dla nastolatków odnośnie ich niepełnoletnich dzieci biorących udział w terapii.
 

Psychoterapia Dla Młodzieży Warszawa - Dla kogo?

Dla dzieci i nastolatków, które ukończyły 13 rok życia.
Zmagających się między innymi:

  • z niską samooceną
  • trudnościami w relacjach z rówieśnikami lub w rodzinie
  • problemem z akceptacją zmieniającego się ciała
  • skomplikowaną sytuacją  w rodzinie, tj., rozwód, śmierć, zmiana
  • cierpiących na bezsenność, lęki, obniżenie nastroju
  • depresją
  • zmagających się z trudnościami w szkole i ich emocjonalnymi konsekwencjami
  • potrzebujących porozmawiać w bezpiecznej, pełnej zaufania atmosferze
     

Psychoterapia dzieci i młodzieży Warszawa - Kiedy?

,,Świadomość istniejących wątpliwości, problemów, a także próba poradzenia sobie z nimi i poproszenie o pomoc, to oznaka miłości do dziecka i siebie, jako rodzica.''

Kiedy niepokoją Cię Drogi Rodzicu, zachowania czy słowa swojego dorastającego dziecka, czujesz się bezradny i bezsilny w pomocy mu w tym trudnym buntowniczym okresie.
Kiedy czujesz się niezrozumiany, samotny, smutny Drogi Nastolatku, Droga Nastolatko.
Każdy moment jest dobry na zgłoszenie się na terapię i rozpoczęcie pomocnego procesu.

Poradnia Psychologiczna Dla Młodzieży Warszawa - Kim jesteśmy?

W naszym zespole pracują doświadczeni w pracy z młodzieżą psycholodzy. Nieustająco szkoląc się, podnosimy swoje klasyfikacje, idziemy z duchem i potrzebami czasów. Jesteśmy otwarci na punkt widzenia Młodego Człowieka i gotowi do towarzyszenia Mu w trudnej drodze dorastania.

Wiemy, że rozmowa może bardzo dużo zmienić
Pomożemy Ci doprowadzić do tej zmiany

Nie czekaj!

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

Zespół doświadczonych terapeutów

Nasze kompetencje potwierdzone są przez wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Stawiamy na rozwój, dlatego ciągle podnosimy swoje kwalifikacje. Pracujemy pod stałą superwizją.

Integratywność

Czerpiemy z różnych nurtów terapeutycznych opierając się na założeniach podejścia humanistycznego. Dostosowujemy metody pracy podchodząc indywidualnie do każdego klienta.

Przyjazna przestrzeń

Terapeutyczna PoraDnia jest stworzona z myślą o tym, byś poczuł się tutaj komfortowo. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji na Mokotowie, blisko stacji metra.

Kodeks Etyczny

Kierujemy się Kodeksem Etycznym Psychoterapeutów i Psychologów. Naszą pracę poddajemy regularnej superwizji. Dbamy o ochronę danych osobowych naszych Klientów. Nasi specjaliści są członkami Stowarzyszeń: Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, INTRA, Gestalt.