Psychodietetyk Warszawa, Czyli Profesjonalna Motywacja i Wsparcie

Psychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę z zakresu dietetyki, zdrowego odżywiania, psychologii oraz medycyny. Celem jej jest holistyczne wspomaganie osób w walce z nadwagą i otyłością i nie tylko. Przyczynia się do uzyskaniu trwałych zmian w sposobie odżywiania i stylu życia, a co za tym idzie – poprawie zdrowia, wyglądu i samopoczucia.

 

Psychodietetyk Warszawa - Kim Jest? 

To specjalista, który wspiera osoby wokół szeroko rozumianego obszaru jedzenia. 
Rozumie istotę emocjonalnych problemów związanych z odżywianiem, pomaga opanować metody służące wspieraniu i motywowaniu klientów w procesie odchudzania i modyfikacji nawyków żywieniowych. Pomaga zapobiegać chorobom dietozależnym poprzez umiejętne działanie profilaktyczne.

Psychodietetyk z Warszawy zajmuje się pracą z klientem nad motywacją do zmiany nawyków żywieniowych oraz wspomaga w rozwiązywaniu problemów, które leżą u podłoża mechanizmów niewłaściwego odżywiania się.

Psychodietetyka Warszawa

Współpraca z dobrym psychodietetykiem z Warszawy pomoże rozwiązać trudności osobom, które:

  • cierpią z powodu nadwagi, otyłości, niedowagi,
  • mają za sobą liczne niepowodzenia w odchudzaniu się za pomocą diet i innych metod,
  • doświadczają efektu jo-jo
  • zmagają się z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi,
  • łatwo tracą motywację
  • są niepewne siebie
  • zdecydowały się zmienić swój sposób odżywiania się, ale brakuje im wsparcia, wiedzy oraz motywacji,
  • czują, że utraciły kontrolę nad jedzeniem: „zajadają” stres, napięcie, emocje, problemy,

Jak wyglądają wizyty u psychodietetyka w Warszawie?


Na pierwszym spotkaniu u psychodietetyka, dzięki przeprowadzonemu wywiadowi służącemu lepszemu poznaniu problemu, z którym zgłasza się klient, psychodietetyk określa  styl odżywiania się osoby i diagnozuje problemy, które się z tym wiążą. Ich przyczyn często poszukuje wśród nawyków żywieniowych, dolegliwości psychosomatycznych i uwarunkowań środowiskowych. Na tym etapie psychodietetyk czasami kieruje pacjenta do innych specjalistów, np. jeśli zachodzi taka potrzeba, do psychoterapeuty.

Kolejne spotkania służą już przeprowadzeniu pacjenta przez proces zmiany sposobu odżywiania się i nawyków. Warto tu podkreślić, że w odróżnieniu od dietetyka, psychodietetyk nie podaje gotowych rozwiązań. Podobnie jak psycholog, przede wszystkim aktywnie słucha, zadając też pytania. Może objaśniać mechanizmy, które utrudniają odchudzanie, proponować sposoby i ćwiczenia ułatwiające wdrożenie nowego stylu żywienia, profesjonalnie wzmacniać motywację osoby walczącej z nadwagą. Psychodietetyk z Warszawy  pracuje z klientem nad zmianą sposobu myślenia w taki sposób, by po zakończonych spotkaniach nie traktował on zaleceń, jako ograniczeń, lecz jako własny, zdrowy styl życia. Często efektem spotkań z psychodietetykiem jest wzrost poziomu samoakceptacji.

Zapraszamy na konsultacje do psychodietetyka w Warszawie

Wiemy, że rozmowa może bardzo dużo zmienić
Pomożemy Ci doprowadzić do tej zmiany

Nie czekaj!

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

Zespół doświadczonych terapeutów

Nasze kompetencje potwierdzone są przez wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Stawiamy na rozwój, dlatego ciągle podnosimy swoje kwalifikacje. Pracujemy pod stałą superwizją.

Integratywność

Czerpiemy z różnych nurtów terapeutycznych opierając się na założeniach podejścia humanistycznego. Dostosowujemy metody pracy podchodząc indywidualnie do każdego klienta.

Przyjazna przestrzeń

Terapeutyczna PoraDnia jest stworzona z myślą o tym, byś poczuł się tutaj komfortowo. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji na Mokotowie, blisko stacji metra.

Kodeks Etyczny

Kierujemy się Kodeksem Etycznym Psychoterapeutów i Psychologów. Naszą pracę poddajemy regularnej superwizji. Dbamy o ochronę danych osobowych naszych Klientów. Nasi specjaliści są członkami Stowarzyszeń: Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, INTRA, Gestalt.